Kompozit Deck Fiyatları

Kaliteli deck örnekleri ve fiyat farkları

Kaliteli deck örnekleri ve fiyata yansımaları

Kompozit Deck Fiyatları, Deck’in et kalınlığı, kompozit decklerin m2/kg birim ağırlıkları, klips bağlantı noktalarının kalınlığı, üretim formulü, kimyasal karışımları, alt karkasların aralıkları, kullanılan klipslerin plastik ve inoks paslanmaz olması ve UV koruma olup olmaması Kompozit Ahşap Deck Fiyatlarında önemli rol oynamaktadır. M2/kg birim ağırlığı 23 kg gelen bir Kompozit Ahşap Deck ile m2/kg ağırlığı, 16 kg gelen aynı fiyat aralığında tabiki kıyaslanamaz. Kompozit Ahşap Deck Fiyatları uygun olan ürünler kısa vadede deforme olarak kıymıklama, çatlama, yamulması, kırılma, kullanılan plastik klipslerden kurtularak bozulmalara sebep olmaktadır. Bu durum ürünleri tanımayan nihai müşterilerimizin biraz daha ucuz olsun talebinden kaynaklanmaktadır. Pahalı veya ucuz diye nitelendirdiğimiz Kompozit Ahşap Deck Fiyatları arasında %15 gibi bir fiyat farkı ortaya çıkmaktadır.

deck-fiyat-farklari

Fiyat farklarını yaratan ve uzun vadede anlaşılan decklerin kalitesi

Pahalı dediğimiz ürünlerin periyodik bakım aralıklarının uzun olması, karkas aralarının standart sıktıkta atılması, kullanılan klipslerin paslanmaz olması, vidaların paslanmaz olası gibi kaliteli işlerin yapılası aradaki fiyat farkını ortadan kaldırmaktadır. Burada Kompozit Ahşap Deck Fiyatlarının ucuz yada pahalı olması değil işi yapan firmanın müşterisine doğru bilgi aktarımı ve uygulama aşamasında kullanılacak malzemelerin standart olarak uygulanmasını yapıp yapmadığı önemlidir.

  • M2/birim yoğunluğu nedir?
  • Karkas aralıkları kaç cm2?
  • Karkasların içi dolumu boş mu?
  • Kullanılan klipsler plastik mi?
  • Galvaniz mi paslanmaz mı?
  • Terazide iş yapılıyor mu?
  • Kompozit ahşap decklerin sağlığa zarar  var mıdır?

gibi bir çok soru ve sorun var. Basit olarak ELENSAN olarak kullandığımız klipsler 1,2 mm paslanmazdır ve m2/22 adet kullanmaktayız. Maliyeti 11 tl dir , piyasa firmalarının büyük çoğunluğu plastik klips kullanıyor ve m2 18 adet maliyeti 2,70 kuruş’ tur hal böyle olunca Kompozit Deck Fiyatları dediğinizde kullanılacak malzemeleri sorgulayınız.